גיליון

11

פגישה שכזאת

 

התרחשה כאשר אייזיק דבח, מנכ"ל החברה, נפגש עם נשיא מצרים הגנרל א-סיסי בארמונו בהליופוליס.

 

המפגש נערך לרגל החלטת הקונגרס האמריקאי להעניק מדליית זהב לנשיא המנוח, אנואר סאדאת, בעבור יוזמתו ותרומתו להסכם השלום בין ישראל ומצרים. אייזיק מכהן כיו"ר הועדה אשר המליצה בפני הקונגרס על הענקת המדליה. במהלך המפגש, בו נכחו אנשי עסקים אמריקאים וחברי סנאט, סופר על מפעלי החברה במצרים והועלה על נס זכרו של דב לאוטמן ז"ל, אשר הוביל את דלתא להיות החברה הראשונה שיישמה הלכה למעשה את הסכם השלום בין ישראל למצרים. כיום מעסיקה דלתא למעלה מ- 3000 עובדים במספר מפעלים באזור התעשייה בקהיר ובאל מיניה.

I'm a Barbie Girl in a Barbie World

 

FIX משיקה לראשונה קולקציה מדליקה של ברבי בישראל

 
כניסה אחת בלתי נשכחת לבית האח הגדול בסט האייקוני של הקולקציה לצד מובילים חברתיים שתיעדו עצמם ברשתות החברתיות, קופסאות ברבי ענקיות ב- 3 קניונים מובילים, כדי שכל אחת תוכל להגשים חלום ולהיות ברבי, פרסום בקניונים, על גבי מוניות ואינספור תחפושות של ברבי במהלך חג הפורים, יצרו מעל ל- 3 מיליון חשיפות, יותר מ- 600 האשטגים barbiexfix# והמון המון כיף.
ראו עוד

חגיגת העצמה נשית בספורט עם NIKE

 

במסגרת חשיפת 14 קולקציות ייחודיות שנעשו לנבחרות הכדורגל לנשים לקראת אליפות העולם בכדורגל נשים, שתערך ביוני השנה, כינסה NIKE בפריז למעלה מ- 40 מהספורטאיות המובילות בעולם והדגישה את מחויבותה להעצמת נשים בספורט.

 
הכינוס נערך במסגרת הודעת נייקי על שת"פ עם ארגון UEFA לליגת הכדורגל הבינ"ל. NIKE תהיה הספק העיקרי לליגת הנשים בכדורגל תחרותי ותתמוך במיזם weplaystong#. כל זאת במסגרת תכנית בת חמש שנים של UEFA להטמיע את משחק הכדורגל לנבחרות של נשים.
נשיא ויו"ר NIKE, מארק פרקר, הצהיר שהחברה מחויבת  להמשיך את התמיכה בספורט תחרותי, להשקיע בדור הבא כבר בשלבים המוקדמים ולייצר מוצרים חדשניים ואטרקטיביים  לנשים.
ואיך זה קשור אלינו? דלתא מעצבת ומפתחת בשיתוף עם NIKE את גרבי הכדורגל והכדורסל לנשים וגברים, ומייצרת במפעלינו בבולגריה, תורכיה וסין.  אז, בפעם הבאה כשתראו ספורטאים על כרי הדשא או מגרשי הכדורסל עם גרבי NIKE, תזכרו מי חשב עליהם.
https://news.nike.com/womens-football-2019

WELCOME

מתחדשים בדלתא ישראל  

חברת דלתא מחדשת ומתחדשת בשדרה הניהולית ובחודשים האחרונים צירפה לשורותיה את מיטב אנשי המקצוע, במטרה להצעיד את החברה לעבר שיאים חדשים בשנים הקרובות.

עקיבא טישלר

מונה לסמנכ״ל המכירות של רשת FIX - עקיבא ניהל מכירות ברשתות קמעונאיות גדולות ובשנים האחרונות שימש כסמנכ"ל המכירות של סבון של פעם - ישראל, iDigital ואופיר טורס ובשנתיים האחרונות שימש כסמנכ"ל מכירות גלובלי של סבון של פעם.

יעל בס

מונתה לסמנכ"לית סחר של מחלקת נשים ו- FIX - יעל התחילה דרכה בדלתא כמנהלת מותג FIX כשמאחוריה ניסיון של  13 שנה בניהול ועיצוב מותג אינטימה, מקבוצת גולף א.ק.

אייל ישראלי 

מונה לסמנכ"ל המכירות של דלתא ישראל - בתפקידו האחרון, שימש כמנכ"ל  SBNהלבשה בע"מ (רשתות נאוטיקה, טימברלנד וקנת קול), לפני כן, ניהל את פעילות מגנוליה בישראל וביצע תפקידי ניהול ותפעול משמעותיים במספר חברות גדולות במשק. לאייל ניסיון רב בניהול בכלל ובניהול מכירות בריטייל בפרט.

איריס פרלמן

מונתה לסמנכ"לית סחר של מחלקות גברים, ילדים ומותגים – איריס נמצאת עמנו כבר מספר חודשים. טרם בואה לדלתא שימשה כסמנכ"ל רכש ועיצוב בחברת GMBH ועשתה תפקידים בכירים נוספים בשילב וב H&O.

רותם נחמני

מונתה למנהלת תחום הE-COM - רותם שימשה בשלוש השנים האחרונות כמנהלת עמודי האופנה ב- eBay סן פרנסיסקו ומילאה מספר תפקידים באגף השיווק של החברה. לפני כן שימשה כ Affiliate Manager ב Matomy Media Group.

נירה יעקובוב 

מונתה לסמנכ״לית השיווק - נירה מגיעה מרקע עשיר בתפקידי ניהול, שיווק ואסטרטגיה שיווקית. בתפקידה האחרון בקוקה קולה העולמית, שימשה במשך שמונה שנים, כמנהלת השיווק הארצית של כלל המותגים בישראל. לפני כן שימשה כמנהלת תחום מוצרי צריכה בחברת אדיקט.

בזמן הקרוב אמור להצטרף אלינו ערן גלבוע, שיכהן כמנהל המרלו"ג.
 הקבוצה האיכותית הזו מצטרפת לחברי הנהלה טובים וחזקים בתחומם ויחד, ובעזרת המנהלים והעובדים המוכשרים של דלתא ישראל, ימשיכו לצמוח ולשרת נאמנה את קהל הלקוחות.

Delta – להוציא את הניצוץ שבנו

תכנית חדשנית להענקת כלים לספר את הסיפור האישי והמקצועי של עובדי דלתא במדיה החברתית יצאה לדרך בראשית השנה.

עובדים במגוון תפקידים ומאתרים שונים, התקבצו ב- 2 נבחרות מגוונות אשר מקבלות כלים מקצועיים של story telling, צילום ויז'ואלס ועריכת סרטים, לצד העשרה ומיתוג אישי, מטובי המרצים בתחום.
הקורס נתן לרבים מאתנו אפשרות לראות ולהציף הרבה מהעשייה המגוונת בדלתא לצד הזדמנות להכיר קולגות מכל רחבי החברה.
"פגשתי בקורס נשים מדהימות, מרתקות ומלמדות, כל אחת אישיות בפני עצמה. מכל אחד לקחתי והחכמתי "והתעשרתי" בעוד מידע וידע חדש. אבל בעיקר לדעתי מה שעשה הקורס זה מחוברות אירגונית חזקה, (מחוברות לארגון משתנה ומתעדכן, ארגון שיושב בשני מקומות שונים בארץ, דבר שמהווה בפני עצמו אתגר לא פשוט) והכרות עם אנשים חדשים שעובדים באותה חברה. חשוב היה לי להגיד תודה על קורס מיוחד מלא בהשראה וזה לא ברור מאליו בכלל !!!" (שירלי וגנר, מנהלת לקוח CK, חטיבת GUM, בוגרת מחזור ראשון).
תוצרי הקורס בחלקם מופיעים כבר על דפי הפייסבוק והאינסטגרם של המשתתפים.
מפגש ותערוכת סיום יתקיים במהלך חודש מאי להנאת כולנו.

100% אישה

כחברה שנציגות הנשים בה היא גבוהה במיוחד, כאשר 57% מהצוות הניהולי מורכב מנשים וייצוג כמעט שווה בפורום הנהלה, ציינו השנה את יום האישה ברחבי החברה. באגרת מעינת אמיתי, סמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי, הודגש השוויון המגדרי בדלתא ונעשתה קריאה לכל אחד ואחת מאתנו לפעול למען חברה אזרחית שוויונית יותר.
בעזרת הסטודיו הגראפי של החברה עוצבו חולצות עם המיתוג - 100% אישה, כאשר הכוונה  - להיות את, בדיוק כמו שאת בוחרת ורוצה, לממש את עצמך תוך חתירה ל 100% של עצמך.  
תחת הסלוגן – Delta Galil: Women's Day – Every Day, הופק הסרטון. ראו באתר שלנו:
http://www.worldofdelta.com/global/delta-galil-womens-day-every-day
slogan.jpg
ראו עוד

יש לך את זה

מתי לאחרונה לקחת פסק זמן מהשוטף כדי להיזכר מה העוצמות שלך, מה הערך הייחודי שלך ולהיטען באנרגיות? מנהלות החנויות ועובדות המרלוג בדלתא ישראל עשו את זה לאחרונה בכנסי העצמה אישית ונשית שנתפרו במיוחד עבורן.

מאיפה זה נולד? בתוך היום יום העמוס ואינסוף המשימות, רצינו לקחת פסק זמן כדי לתת לכל מנהלת חנות בדלתא ישראל ועובדת במרלוג, אפשרות לעצור, לקחת אויר ולהתבונן. להתבונן על עצמה כאשה, כעובדת וכאדם עם חוזקות, עם יכולות ועם שאיפות להמשיך להתקדם ולצמוח. זו היתה גם הזדמנות עבורנו לומר להן תודה על תרומתן הרבה לחברה.
מה עשינו? בכנסים למנהלות החנויות המנהלות יצרו מפה אישית של תחומים שונים בחייהן, הגדירו לעצמן מהן החוזקות שלהן, המציאו לוגו וסלוגן אישי, נזכרו בכל מה שיש להן כדי להצליח ואף הוקירו אחת את השנייה.
בחלקו השני של היום המנהלות השתתפו בסדנת תקשורת ניהולית וזיהו את סגנון התקשורת שלהן ושל העובדות בחנויות, למדו דרכים לשיפור התקשורת ולהנעה אפקטיבית.
בכנסים לעובדות המרלוג העובדות נחשפו לנתונים עסקיים עדכניים ועתידיים של דלתא ישראל והמרלוג והשתתפו בסדנת פסיכולוגיה חיובית במסגרתה קיבלו כלים לזיהוי נוסחת האושר ומגבירי האושר בעבודה ובחיים. לסיום לקחו חלק בסדנת שפת גוף ששילבה צילום של המשתתפות והדגמה חיה של שפת הגוף בזמן אמת ולימדה אותן להקשיב דרך העיניים.
הכנסים המשמעותיים והעוצמתיים האלו ללא ספק הטעינו את כולנו באנרגיות חיוביות ובעיקר בהבנה שתכלס, "יש לנו את זה", לפעמים רק צריך לעצור ולהבחין בזה.
תודה לצוות משאבי אנוש של דלתא ישראל וצוות ההדרכה שתכננו והוציאו לפועל את הכנסים.

משכללים את מיומנויות ניהול

מנהל איננו רק מי שבקיא ביסודות המקצועיים בתחום בו הוא עוסק אלא נדרש להוביל את התחום בארגון ולרתום אחריו ממשקים ובעלי עניין נוספים, כדי לקדם את אותו תחום ולהשפיע.

לצורך חיזוק היכולות הניהוליות, וכחלק מההשקעה המתמדת בפיתוח והכשרה ניהולית בדלתא, בחודש פברואר האחרון החל קורס פיתוח מיומנויות ניהול, בהנחייתו של ארנון צפריר, פסיכולוג ארגוני.
מטרת הקורס היא להקנות מיומנויות וכלים פרקטיים לביצוע אפקטיבי של התפקיד בהתאם לאתגרים הקיימים בדלתא ולחזק את המודעות לסגנון הניהול האישי כבסיס להתפתחות בתפקיד. הקורס בנוי מסדרת מפגשי למידה בנושאים שונים, ביניהם: סגנונות ניהול, ניהול פרואקטיבי, ניהול משימות, ניהול קונפליקטים ועוד.
ההשתתפות הפעילה של המשתתפים שמגיעים עם רצון אמיתי ללמידה וההטרוגניות בקבוצה, הם חלק ממפתח ההצלחה. במהלך הקורס המשתתפים מזהים את הסגנון הניהולי האישי שלהם ולומדים מודלים שונים, והלמידה המשמעותית מתרחשת דרך למידת עמיתים שמעמיקה ממפגש למפגש. המשתתפים בקורס מגיעים ממגוון חטיבות ותחומי עיסוק בארגון מה שיוצר קבוצה הטרוגנית ומגוונת, המאפשרת למשתתפים לקבל פרספקטיבה רחבה על הנושאים והסוגיות שעולים.
המנהלים הישירים של המשתתפים בקורס גם כן מעורבים בתהליך הלמידה החל מדיאלוג וחשיבה משותפת על תכני הקורס, הגדרת יעדים אישיים, מעקב ממפגש למפגש וחשיבה על היום שאחרי. אנחנו מאחלים בהצלחה לכל המשתתפים.
 
אז ככה זה נראה. הצצה קטנה לאחד המפגשים שלנו
ראו עוד

להכיר את דלתא מקרוב

מרכיב אחד, מבין רבים, בתהליך קליטת עובד בחברה הוא יום אוריינטציה – הזדמנות להכיר את החברה לעומק. יום שהוא יציאה ממקום העבודה הספציפי והיכרות עם דלתא גליל, על מרכיביה השונים, להם אנו פחות חשופים ביום יום.

 
במסגרת זה התכנסו new comers מחטיבות ותפקידים שונים וחוו היכרות מעמיקה יותר עם החברה: היסטוריה ונוסטלגיה, אסטרטגיה עסקית, מבנה ארגוני ופריסה גלובאלית התומך במימוש האסטרטגיה, היכרות עם היחידות והמותגים בחו"ל, תרבות ארגונית לצד היכרות עם החטיבות העסקיות בארץ GUM ו – דלתא ישראל, חשיפה לתהליכי עבודה מול לקוח, היכרות עם תהליך החדשנות ותוצריו, היכרות עם המותג FIX, היכרות עם יחידת משאבי אנוש ותמיכתה ביחידות העסקיות ובפרט וסיור קצר במרלוג.
קצת מהרשמים של היום מפי המשתתפים:
"היה מאד מעניין להבין את התמונה הכוללת של דלתא, ללמוד על המבנה של החברה וגם לשמוע את היסטוריה על ההקמה ומאיפה הכל התחיל. הקינוח של הסיור במרלוג היה מצוין והמחיש את הגודל של הדברים."
"זה דבר חשוב מאוד לעשות בשביל עובדים חדשים".
וזו ההזדמנות להודות למחלקת פיתוח ארגוני והדרכה על 'תפירת' היום, לסטודיו הרגראפי על עיצוב המצגות ולפרזנטורים שהפכו את היום הזה למוצלח. כיף לראות איך החברה מתחדשת, מרחיבה את שורותיה וקולטת לתוכה כישרונות חדשים.

דוז פואה לדלתא

ברוח אווירת האירוויזיון בארץ ובהשתתפות יזהר כהן, דנה אינטרנשיונאל ונטע האחת והיחידה, נחגגו חגיגות הפורים במטה החברה בקיסריה.

 הופעות מקצועיות של הצוותים העסקיים, צוותי המטה והפיתוח לצד תחפושות מושקעות במיוחד (ושאפו ענק לכל המוכשרים שהגו רעיונות וביצועים) המאפיינות את רוח היצירתיות בדלתא, להקת LIVE שהרימה את רחבת הריקודים ורוח של שמחה וכיף עשתה את החגיגה הזו למיוחדת במינה.

היה Douze Pointe!

ראו עוד

טיול משפחות

ביום שבת יפה במיוחד בחודש פברואר, מצאנו לנו ממש "מתחת לאף" פנינת טבע - רמת הנדיב בזיכרון יעקב. לא מדובר בגני הברון הנמצאים במעלה הגבעה הסמוכה, אלא בשמורת טבע של ממש. צמחייה ירוקה עשירה, פרחים בשיא פריחתם, בריכות מים לשכשוך ויותר מכל- חברה טובה של מיטב עובדי דלתא מלווים בדור העתיד. לאחר טיול מודרך וחווייתי, ההורים נחו בצל על מחלצות עם קפה ופינוקים, בזמן שהילדים הכינו פיתות על הסאג' והשתעשעו בסדנת קרקס שהבאנו למקום. כמו תמיד, חזרנו עייפים אך מרוצים!

קורס החייאה ועזרה ראשונה

כחלק מתכנית הרווחה החדשה לשנת 2019, BE a better YOURSELF, מציעה מעבר לפיתוח תחומי עניין ושיפור הבריאות והכושר, גם כלים להעשרה ושדרוג יכולותינו. כחלק מתכנית זו קיימנו סדנת החייאה ועזרה ראשונה לעובדי החברה- ידע ומיומנות אשר הכרחיים לכל אדם ואדם. המפגשים התקיימו בקיסריה ובכרמיאל והודרכו ע"י ניב גרנות שלנו, אשר בנוסף לתפקידו בחברה, מתנדב שנים רבות ובהצטיינות, כרכז אזור בארגון "איחוד הצלה". ניב העביר את המפגשים במקצועיות ובאופן מרתק. מפגשים נוספים יתקיימו גם בהמשך, כך שכל מי שנבצר ממנו להשתתף, בהחלט יקבל הזדמנות נוספת.
ראו עוד

דלתא עם הקהילה

דלתא גאה להמשיך ולשתף פעולה עם "העמותה למשחקים מיוחדים" ארגון המשלב ושמחים על ההיענות הגבוהה להתנדבות מקרב עובדינו. מי שלקחו הפעם חלק היו הסטודיו לעיצוב גראפי אשר התלוו לתחרות באולינג, שם סייעו, ליוו ועודדו את המתחרים.
נוכחות המתנדבים והנתינה מהלב הייתה מורגשת מאוד ותרמה להצלחה היום.
אין ספק שעובדי החברה מייצגים את את הערך של Delta Spirit הלכה למעשה.


בחודשים אפריל ומאי צפויות תחרויות נוספות לסיום עונת המשחקים.
המעוניינים מוזמנים לפנות לנועה סוף להירשם

אנחנו כאן איתך ובשבילך

מזמינים אותך לפנות אלינו בכל שאלה / בקשה / קושי שעולה.

ההפניה תגיע למחלקת HR ותטופל באופן דיסקרטי

בואו נשמור על קשר

 
לתגובות והצעות הנכם מתבקשים לפנות ל well-being@deltagalil.com
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

על דלתא גליל

עלינו:
www.deltagalil.com
על החזקות שלנו: אנשים, חדשנות וגלובליות.
www.worldofdelta.com 
על האחריות החברתית שלנו:
www.csr.deltagalil.com 
 
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

על דלתא ישראל

 
עלינו:
www.delta.co.il